Jeroen Schipper – Kleurvlucht

Driftig hinkstappende gedachten

Sprankelend kleurige gedichten

Jeroen Schipper schreef 13 gedichten, die Vera de Backker inspireerden tot het maken van illustraties. Kleurrijke illustraties, mogen we wel zeggen, die op muziek zijn gezet op het album ‘Kleurvlucht’ op het Spotifykanaal van Jeroen Schipper.

Dat is veel informatie in één alinea, maar als je het boek openslaat merk je hoe vernuftig die informatie over de pagina’s verdeeld is. Op de bladzijde vind je een gedicht dat een tekening ondersteunt (of andersom). Zoals dit ‘Droomwit’.

“(D)roomwit

Ik dook van een hoge stralende klif

In mijn droom

En landde (met de hele klas)

In een zalige zachtzoete plas

Witte room

We zwommen, trappelden en spartelden

Tot het slagroom werd

Toen zwommen we naar de kant

En op een hagelwit strand

Likten wij ons schoon”

 

De toon van de gedichten is licht, vrolijk, luchtig en humoristisch. Die mindset past naadloos bij de gedichten. Samen zetten ze de toon voor een makkelijk doorbladerbaar, prima te doorgronden, de oogpupillen kietelend en troostgevend prentenboek.

Nog één gedichtje dan? Vooruit.

“Zo licht

Waarom heet het zonnebaden?

Je zwemt niet en je blijft droog

Plots tilt de zon mij omhoog

Met haar stralen

Nu zwem ik toch

En zweef in haar warme licht

Zo licht

Voor het eerst verschenen op Boekenkrant 

Sterren: ***

ISBN: 9789083470566

Uitgeverij Levendig

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *