Susan Verde & Peter H. Reynolds – Ik ben yoga

Ik ben Yoga
‘De grondbeginselen van kracht door meditatie voor beginners’, zou een bar lange, onhandige maar adequate beschrijving van dit boekje kunnen zijn, als dat niet een veel te lange zin was. Daarom hou ik het bij ‘ik ben yoga’.
Die titel staat op het boekje dat voor me ligt. De voorplaat laat een jong meisje zien in de lotushouding, handen op haar gekruiste knieën, ietsjes naar voren gebogen, met de ogen dicht in- en uit te ademen. O ja, en op haar hoofd zit een vogel (een merel, zou ik zeggen) met een takje in zijn bekje. Beetje Bijbels maar een mooi verbeeld.
Het meisje dat we intussen kennen staat ook op de achterflap. Daar zegt ze:
“Als ik me klein voel in de wereld
Zo groot, kalmeer ik mijn geest,
Mijn lichaam, mijn adem.
Ik kan scheppen en verbeelden.
Ik ben Yoga.”
Nu hebben we drie keer het woord Yoga genoemd, maar wat IS het? Yoga is simpelweg een manier om je geest tot rust te brengen. Op pagina 2 en 3 staat breeduit een enorme wereldbol die tegen de rug van het al eerder genoemde meisje duwt. Ze stelt vragen:
“Als ik me klein voel in een wereld zo groot,
Als ik me afvraag wat mijn plek is,
Wanneer de wereld zo snel draait,
Vertel ik mijn wiebelende lichaam: wees stil.”
Susan Verde
Zo leert het meisje op nieuwe plaatjes, diep nadenkend, stap voor stap hoe ze de rust die ze zoekt, kan vinden: “Ik vertel mijn racende adem; wees langzaam.’”
Fantastische plaatjes die voor jonge kinderen kristalhelder Yoga-houdingen voordoen, goede begeleidende teksten, en ons meisje dat leert haar onrust langzaam maar zeker in goede banen te leiden.
Uw (drukke) kind zal er blij mee zijn.
ISBN: 9789492995797
Uitgeverij Samsara
Ook verschenen op Boekenkrant



Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!